Crea sito
Home / SPORT / VATERPOLISTI POBEDILI HRVATSKU: Odbrana titule i Olimpijske igre!

VATERPOLISTI POBEDILI HRVATSKU: Odbrana titule i Olimpijske igre!

Izabranici Dejana Savića su u finalu Svetske lige u Bergamu savladali Hrvatsku sa 9:6. Dušan Mandić najkorisniji igrač turnira.

Filipović i Mitrović Foto: Arhiva VN

Vaterpolistima i deveta titula u Svetskoj ligi i plasman na Olimpijske igre 2016! „Delfini“ su u finalu završnog turnira u Bergamu u drugom poluvremenu slomili otpor opasne Hrvatske – 9:6 (1:1, 1:3, 3:1, 4:1). Živku Gociću i drugovima pripao je i ček od 100.000 dolara.

Čestitam ekipi i čestitam košarkašicama. Znali smo koji nam je cilj, nismo obraćali pažnju na probleme. Utakmica dostojna finala. Hrvatska je igrala odlično i reč je o ekipama koje su najviše pokazale. Odmorićemo do 2.jula a onda pripreme za Kazanj – rekao je Dejan Savić.

Dugo su naši tražili igru protiv čvrstih Hrvata. Nije im išao igrač više, mučili su se u napadu, nisu imali rešenje za raspoloženog golmana Hrvatske Josipa Pavića. Srećom, dobro su igrali u odbrani, tako da rivalu nisu dozvolili da se u prvom poluvremenu odlepi na više od dva gola razlike.

Ova ekipa je pokazala šta može. Nismo razmišljali o porazu ni kada je rival imao i igru i rezultat. Znali smo da će napad da proradi. Presrećan sam jer smo obezbedili Rio i to je najvažnije – presrećan je kapiten Živko Gocić.

Naši su eksplodirali sredinom treće četvrtine, kada je posle gola Andrije Prlainovića sa peterca, Dušan Mandić sa distance zakucao loptu iza Pavićevih leđa za 5:5. Od tog trenutka „delfini“ su zaigrali još agresivnije, odlučnije i uspeli su da nametnu željeni ritam.

Collegamento permanente dell'immagine integrata

U poslednjih osam minuta Srbi su se razigrali. Sjajno su se branili, Gojko Pijetlović je spustio „roletnu“, bili su nesavladivi i kada su imali dva igrača manje, a raspucali su se i u napadu. Hrvati više nisu bili čvrsti pred svojim golom i naši su četiri minita pre kraja preko Pralinovića stekli nedostižnih 8:5.

U početku nas nije išlo, Ipak odbranom smo čuvali šansu za preokret.Kada smo izjednačili bio sam siguran u pobedu – oduševljen je Duško Pijetlović.

MANDIĆ NAJBOLjI
DUŠAN Mandić proglašen je za najboljeg igrača turnira i nije skrivao suze dok su ga igrači grlili:
– Zahvalnost njima, jer bez njih ni ja ne bih igrao ovako. Veliki finale, dva odlična tima. Izdržali smo napade Hrvata i uspeli da se vrtimo u igru na sjajan način.

Izvor: Novosti