Crea sito
Home / ODBOJKA / Srbija savladala Rusiju u punom „Čairu“

Srbija savladala Rusiju u punom „Čairu“

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je Rusiju rezultatom 3:2 (25:20, 25:17, 22:25, 19:25, 15:13) u punoj hali Čair u Nišu u prvom meču prvog kola Grupe B Svetske lige.

srbija rusija

Marko Podraščanin smečuje preko ruskog bloka; foto: Vanja Keser

Prema procenama Odbojkaške federacije, u hali Čair je bilo 6.250 gledalaca. Nišlije su opet bile talija odbojkašima Srbije koji su savladali najbolje rangiranu svetsku selekciju.

DSC-4188

Srbija je povela sa 2:0, ali je naredna dva seta dobila Rusija. Odlučujući set pripao je domaćim odbojkašima.

Peti set je počeo dobro za Srbiju koja je povela sa 3:0, ali je selektor Rusije uzeo tajm-aut i „probudio“ svoje igrače koji su izjednačili na 3:3 i poveli sa 6:4. Ipak, Srbija je izjednačila na 6:6 i uspela da povede sa 8:7. Vodila se izjednačena borba, ali je ključni poen odigrao Nišlija Dušan Petković koji je ušao da servira i poentirao. Srbija je tada povela sa 13:11 i sačuvala prednost do osvajanja seta sa 15:13.

U prvom setu vodila se izjednačena borba, a do prvog vođstva Srbija je došla kada je povela sa 6:5. Rusija je vodila sa 10:8, ali je serijom od 3:0 Srbija preokrenula na 11:10. Na drugi tehnički tajm-aut gosti su otišli sa poenom prednosti (15:16), ali nakon kratkog odmora srpski odbojkaši su nakon 17:17 poveli sa 21:17. Set su priveli mirno kraju i dobili ga sa 25:20.

Drugi set je protekao u većoj dominaciji odbojkaša Srbije koji su na prvi tehnički tajm-aut otišli sa dva poena prednosti (8:6). Nakon odmora Rusi su uspeli da izjednače, ali je serijom Srbija došla do 13:9. Prednost od 4 poena domaći igrači zadržali su do drugog tehničkog tajm-auta (16:12).

DSC-4379

U finišu ovog seta Srbija je uvećavala prednost i na kraju dobila sa 25:17.

Treći set pripao je Rusima koji su poboljšali napad iz servisa, ali i bolje koristili prilike u kontrama. I u četvrtom delu slavili su Rusi koji su lakše nego u prethodnom došli do osvojenog seta (25:19).

U hali Čair bili su u i predstavnici Ambasade Rusije i Srpsko-ruskog humanitarnog centra.

Srbija i Rusija će i u subotu, 31. maja igrati u hali Čair pošto je drugi meč prvog kola B grupe zakazan za subotu od 20h u Nišu.

SRBIJA – RUSIJA 3:2 (25:20, 25:17, 22:25, 19:25, 15:13)