Crea sito
Home / LOKALNE VESTI / Požarevački atletičari uspešni i na republičkom takmičenju u Novom Sadu

Požarevački atletičari uspešni i na republičkom takmičenju u Novom Sadu

Na republičkom takmičenju u atletici koje je održano u Novom Sadu, Atletski klub „Požarevac“ osvojio je po dve srebrne i bronzane medalje.

U trci na 400m učenica Požarevačke gimnazije Kristina Stupar osvojila je treće mesto dok je Mladen Ristić, takodje učenik Požarevačke gimnazije, u skoku u vis bio isto treći. Učenik četvrte godine Poljoprivredne škole Marko Milovanović je trku na 1000m završio je kao drugi. Drugu srebrnu medalju osvojio je Ivan Jovanović učenik Ekonomske škole koji se takmičio bacanju kugle. Medalja je za dlaku izmakla Jeleni Živković koja u kategoriji mladjih pionirki učestvovala u trci na 600m.

Kako navode u Atleskom klubu Požarevac ovo su odlični rezultati, s obzirom na to da Požarevac ne poseduje uslove za atletske treninge i takmičenja pa su u klubu primorani da treninge drže na hipodromu.

Izvor: Boom93