Crea sito
Home / SPORT / Još jedan istorijski korak: Jakšićeva rutinski do polufinala Montereja!

Još jedan istorijski korak: Jakšićeva rutinski do polufinala Montereja!

Jovana Jakšić već je napravila istorijski uspeh plasiravši se među osam najboljih na WTA turniru, ali se ona potrudila da za manje od sat vremena, 6:3, 6:0, ode korak dalje i preko američke teniserke Julije Boserup izbori polufinale Montereja.

Jakšićeva je u prvom kolu izbacila sedmog nosioca na turniru Karin Knap, a onda je u tesnom duelu bila bolja od Luksike Kumkum, da bi u četvrtfinalu, srećom, naišla na 302. teniserku sveta i rutinski odradila posao za četiri najbolje na takmičenju u Meksiku.

Nošena sjajnom igrom u dosadašnjem delu turnira, Jovana je za 34 minuta došla do prednosti od jednog seta, a onda je bez mnogo muke, ostavila Boserup bez dobijenog gema i tako otišla najdalje u svojoj karijeri što se tiče WTA turnira.

Srpsku teniserku u borbi za finale očekuje igračica koju zovu „super bakica“, Japanka Kimiko Date-Krum koja je uveliko igrala najbolji tenis kada se Jakšićeva rodila. Date-Krum, koja je ima 43 godine, do polufinala je došla preko Monike Puig nakon velike borbe 6:4, 6:7(3), 6:4.

U Montereju može doći i do srpskog finala pošto Ani Ivanović do okršaja za trofej na putu stoji nekadašnji broj jedan Karolina Voznjacki, a pre toga je savladala Magdalenu Ribarikovu sa 6:1, 0:6, 6:2.

About TPKNEWS

Profile photo of TPKNEWS
Najnovine vesti, informacije,najave događaja iz Braničevskog okruga,Srbije i Sveta. E-mail [email protected]
Скочи на траку са алаткама